Zapraszamy serdecznie wszystkich pianistów, uczniów, studentów i nauczycieli  do udziału w III edycji projektu Gradus ad Parnassum.

Wydarzeniejest rodzajem konferencji o zorientowaniu praktycznym. Łączy w sobie wątki tradycyjnej edukacji pianistycznej, edukacji początkowej, kameralistyki fortepianowej, improwizacji, czytania a’vista, a także przygotowania pianistów do funkcjonowania w profesjonalnym życiu artystycznym. 

Wzorem poprzednich edycji, także w tym roku w gronie wykładowców znajdą się wybitni pianiści – pedagodzy, nauczyciele, wykładowcy akademiccy. W programie zaplanowano również bardzo ciekawe koncerty. 

 

Tegoroczna edycja projektu odbędzie się w dniach 11-13 października 2019 r.w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie.

 

W programie wydarzenia znajdą się:

-        lekcje otwarte z prof. Katarzyną Popową-Zydroń (AM w Bydgoszczy),

-        lekcje otwarte z prof. Ewą Bukojemską (AM w Krakowie),

-        lekcje otwarte z prof. Pawłem Zawadzkim (AM we Wrocławiu),

-        lekcje otwarte dla duetów fortepianowych I zespołów kameralnych z prof. Krystyną Borucińską-Żarnecką (UMFC w Warszawie),

-        lekcje otwarte (solowe i dla duetów fortepianowych) z prof. Charles’em Owen’em (GSMD w Londynie),

-        lekcje otwarte (nauczanie początkowe, uczniowie szkół I stopnia) z mgr Marią Serafin (Katowice).

Koncerty:

-        recital kameralny: Katarzyna Popowa-Zydroń (fortepian), Maria Sławek (skrzypce)

-        recital kameralny: inwencje 2- i 3-głosowe J.S. Bacha w wykonaniu duetu smyczkowego: Maria Sławek (skrzypce) i Marcin Zdunik (wiolonczela) oraz tria smyczkowego: Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Marcin Doniec (altówka), Marcin Zdunik (wiolonczela) 

-        recital solowy: Jakub Kuszlik

Projekt organizowany jest przez Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie, przy współudziale Fundacji Pro Musica Bona i Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. 

Koszt udziału dla nauczycieli, absolwentów i studentów wynosi 100 złI obejmuje udział w zaplanowanych lekcjach otwartych i wykładach. Uczniowie szkół muzycznych uczestniczą w projekcie bez opłat. 

Wszystkich uczestników obejmuje obowiązkowa rejestracja.

 

Zachęcamy do zgłaszania uczniów grających w duetach fortepianowych i innych zespołach kameralnych do udziału w zajęciach. W przypadku chęci zgłoszenia udziału czynnego, prosimy o kontakt z organizatorami (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

 

 

Zgłoszeń można dokonywać wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego - adresy formularzy:

 

Formularz dla nauczycieli, absolwentów i studentów:

https://forms.gle/yWLiZ1Nj3RuBHpfR9

 

Formularz dla uczniów pełnoletnich:

https://forms.gle/LC11Eo31xR8ucHLs5

 

Formularz dla uczniów niepełnoletnich:

https://forms.gle/C9q99VuNT7rXABXF7

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 października 2019r. Wraz ze zgłoszeniem należy uiścić opłatę za udział w projekcie I załączyć odpowiedni plik do formularza. Wpłatę należy dokonać na konto Fundacji Pro Musica Bona: 

71 1160 2202 0000 0001 5560 5180

(w tytule: “Opłata za udział w projekcie Gradus ad Parnassum”).

W przypadku dużego zainteresowania projektem o kwalifikacji decydować będzie kolejność zgłoszeń.  

Osoby/instytucje, które chcą dokonać opłaty na podstawie faktury przelewowej, proszone są o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie “Gradus ad Parnassum”).

Informacje o projekcie dostępne są na stronach organizatorów (www.zelenski.krakow.plwww.spmk.com.pl). Harmonogram zajęć zostanie rozesłany uczestnikom drogą e-mailową. Organizatorzy nie zapewniają i nie pośredniczą w rezerwacji miejsc noclegowych. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wstępny harmonogram:

11 października 2019
9.00-18.00 - lekcje otwarte: prof. Katarzyna Popowa-Zydroń
9.00-18.00 - lekcje otwarte: prof. Krystyna Borucińska
18.00 - KAWAI - prezentacja
19.00 - recital fortepianowy: Jakub Kuszlik
12 października 2019
10.00-18.00 - lekcje otwarte: prof. Ewa Bukojemska
9.00-18.00 - wykład i lekcje otwarte: mgr Maria Serafin
14.00-15.00 - Prezentacja: "Czytanie a vista w szkole muzycznej II stopnia" - część II, "Na 4 dziecięce ręce": dr hab. Monika Gardoń-Preinl, dr Grzegorz Mania
19.00 - recital kameralny: Katarzyna Popowa-Zydroń (fortepian), Maria Sławek (skrzypce)
13 października 2019
10.00-18.00 - lekcje otwarte: prof. Paweł Zawadzki
10.00-16.00 - lekcje otwarte: prof. Charles Owen
19.00 - recital kameralny: Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Maria Sławek (skrzypce), Marcin Doniec (altówce), Marcin Zdunik (wiolonczela) 

 

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn 01 cmyk

 

stempel projekt jest wspolfinansowany kopia page 001