logo Gradus web przezr 2017

W ślad za informacjami, ktore ukazały się pod koniec zeszłego roku szkolnego, zapraszamy ponownie wszystkich pianistów, uczniów, studentów i nauczycieli  do udziału w II edycji projektu Gradus ad Parnassum.

Wydarzenie jest rodzajem konferencji o wyraźnym zorientowaniu praktycznym .Łączy w sobie wątki tradycyjnej edukacji pianistycznej, edukacji początkowej, kameralistyki fortepianowej, improwizacji, czytania a’vista, a także przygotowania pianistów do funkcjonowania w profesjonalnym życiu artystycznym. Projekt jest kontynuacją cyklu "Gradus ad Parnassum" zapoczątkowanego wspólnie przez prof. Ewę Bukojemską oraz mgr Olgę Łazarską. Projekt skierowany jest do nauczycieli, uczniów, studentów i absolwentów szkół muzycznych.

Tak jak w ubiegłym roku, w gronie wykładowców znajdą się wybitni pianiści – pedagodzy, na czele z owianym sławą swych dokonań i wieloletniej obecności na estradach świata, austriackim pianistą Alfredem Brendlem.

Tegoroczna edycja projektu odbędzie się w dniach 5-7 października 2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. 

W programie wydarzenia znajdą się:

-        wykład: Alfred BRENDEL: Jak grać Mozarta (“On playing Mozart”)

-        lekcje otwarte z prof. Wojciechem Świtałą

-        lekcje otwarte z prof. Andrzejem Ratusińskim,

-        lekcje otwarte z prof. UMFC dr hab. Joanną Ławrynowicz-Just,

-          lekcje otwarte dla duetów fortepianowych I zespołów kameralnych z prof. Marią Szwajger-Kułakowską, 

Wykłady  i lekcje otwarte:

-        początkowe nauczanie gry na fortepianie: mgr Jolanta Ptasińska,

-        trema i sposoby jej zwalczania: dr Anna Antonina Nogaj

Ponadto w ramach wydarzenia odbędą się trzy recitale: recital fortepianowy Marcina Koziaka, oraz recitale duetów na 4 ręce: Chopin Piano Duo (Anna Boczar/Bartłomiej Kominek) oraz Zarębski Piano Duo (Piotr Różański/Grzegorz Mania). 

Wydarzenie będzie kolejną okazją do poznania się, rozwoju, wymiany doświadczeń i dyskusji w gronie pianistów, podczas których poruszane będą różnorodne wątki kształcenia i wykonywania zawodu. 

Projekt organizowany jest przez Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie, przy współudziale Fundacji Pro Musica Bona i Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. 

 

Koszt udziału dla nauczycieli, absolwentów i studentów wynosi 100 zł i obejmuje udział w zaplanowanych lekcjach otwartych i wykładach. Uczniowie szkół muzycznych mogą uczestniczyć w projekcie bezpłatnie. Wszystkich uczestników obejmuje obowiązkowa rejestracja. Zgłoszeń można dokonywać wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego - adresy formularzy dostępne są poniżej. 

Zgłoszenia na projekt zostały zamknięte. Wstęp na koncerty nie wymaga rejestracji i jest bezpłatny. 

W przypadku dużego zainteresowania projektem o kwalifikacji decydować będzie kolejność zgłoszeń.  

Osoby/instytucje, które chcą dokonać opłaty na podstawie faktury przelewowej, proszone są o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie “Gradus ad Parnassum”).

 

Harmonogram zajęć zostanie rozesłany uczestnikom drogą e-mailową. Organizatorzy nie zapewniają i nie pośredniczą w rezerwacji miejsc noclegowych. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynatorzy: Olga Łazarska, Grzegorz Mania

 

Harmonogram projektu:

 

ogolny harmonogram page 001

 

Harmonogram lekcji - do pobrania

 

Współorganizatorzy:

logo ostateczne  logo szkoły  spmk logo1

Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach priorytetu "Edukacja artystyczna"

mkidn 01 cmyk

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Logo Małopolska V RGB 2

 

 

Partnerzy projektu:

STARY LOGO OK 

 

logo Silesia

 

unnamed

 

PWM 2016 COLOUR

 

 

Informacje o edycji 2017 projektu tutaj